Moje kuchcikowo

Smak życia i chwila wytchnienia przy dobrej lekturze

Wpis

wtorek, 18 grudnia 2012

"WIELKA KSIĘGA KUCHARSKA Gotujemy w domu"

"Wielka Księga Kucharska Gotujemy W Domu" to zbiór 1000 najlepszych przepisów na wiele prostych i smacznych dań. Kiedyś z pokolenia na pokolenie przekazywano sobie receptury i sposoby przyrządzania potraw. Teraz tajniki sztuki kulinarnej poznajemy i zgłębiamy za pośrednictwem stron internetowych i programów telewizyjnych. Mało kto sięga po książki kulinarne, ludzie coraz mniej czytają. Opinię opieram na obserwacji swoich bliskich i znajomych.

 

 

Książka ta dedykowana jest osobom, które z różnych przyczyn nie miały możliwości nauczenia się sztuki gotowania i przyrządzania potraw. Zbiór przepisów pochodzących z różnych stron świata pozwoli im oswoić się w kuchni i powoli rozwijać swoje umiejętności. Podążając małymi kroczkami za wskazówkami nauczymy się tej sztuki od podstaw .

 

Autor: Chuck Williams i Kristine Kidd 

Tytuł: "WIELKA KSIĘGA KUCHARSKA Gotujemy w domu"

Wydawnictwo: Publicat

Ilość stron:640

Okładka: Twarda

 

 

Spis treści podzielony jest na dużo, dość szczegółowo określonych kategorii:

 1. Wstęp
 2. Podstawy gotowania
 3. Sniadania i brunch
 4. Przystawki i pierwsze dania
 5. Sałatki
 6. Zupy i gulasze
 7. Dania z makaronu
 8. Pizze i kanapki
 9. Ryby i owoce morza
 10. Potrawy z drobiu
 11. Potrawy z mięs
 12. Ryż, kaszai rośliny strączkowe
 13. Potrawy z warzyw
 14. Sosy salsy i dodatki
 15. Pieczywo drożdżowe
 16. Muffiny i spulchnione pieczywo
 17. Desery
 18. Ciasta i ciasteczka
 19. Ciasta i serniki
 20. Torty i placki
 21. Desery owocowe
 22. Cukierki i czekoladki
 23. Budynie, musy i kremy
 24. Mrożone desery
 25. Indeks
 26. Podziękowania

 Dzięki takiemu podziałowi czytelnik łatwiej odnajdzie szukaną potrawę. Jeśli potrzebuję przepisu na danie z makaronem, to w chodzę w dział z daniami z makaronu a jeśli na mrożony deser, to nie przeszukuję całego działu z deserami tylko zaglądam na konkretne strony. Dla ułatwienia mamy jeszcze alfabetycznie ułożony spis wszystkich przepisów na potrawy zamieszczony na końcu ksiażki.

Pierwszy rozdział, podstawy gotowania oprócz typowej sobie teorii typu rady i wskazówki odnośnie wyposażenia kuchni, komponowania smaku czy technik gotowania; zawiera dużo przepisów na bazy/podstawy wielu dań i dodatków do nich, chociażby: wywary, farsze czy też praktyczne wykorzystywanie okruszków chleba. Zamiast korzystać z gotowych dań czy kostek rozołowych warto nauczyń się przygotowywać wywar czy też bulion samemu.

 

 

Każdy rozdział rozpoczyna spis przepisów danej kategorii (wyróżniony w kolorze na przemian: zielonym i brązowym). Same przepisy pochodzą z różnych stron świata, nie są jednak skomplikowane i w większości nie zawierają 'wymyślnych' składników. Opis sposobu przygotowania także jest napisany czytelnie i zrozumiale. Podoba mi się, że poszczególne etapy są od siebie oddzielone, a nie napisane 'ciągniem' jak to czasem bywa.

 

 

 

Książka zawiera mnóstwo wskazówek i ciekawostek. Wiele z nich zamieszczonych jest na tzw. marginesie, na boku tuż przy każdym z przepisów. Są to bardzo interesujące i praktyczne porady odnośnie przygotowań, zamienników produktów czy też sposobu podania. Chociażby :

"Przechowywanie ciasta przez pewien czas w lodówce pozwala mu odpocząć i połączyć się smakom. Ułatwia również pokrojenie go w idealnie równe plasterki."

 

 

Jedno co mnie zdziwiło i trochę zasmuciło, to brak zdjęć. Nie ukrywam, że bardzo je lubię, ale biorąc pod uwagę objętość książki to jeśli dalibyśmy teraz jeszcze po jednym zdjęciu do każdego przepisu....Sami wiecie jaka byłaby obszerna. Jeśli tylko macie wyobraźnię i interesuje Was gotowanie, to bez problemu odnajdziecie uroki książki i niepowtarzalny ciepły klimat.

 

Dziękuję Wydawnictwu Publicat za udostępnie egzemplarza ksiażki.

 

PUBLICAT 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
sylka_rafcio
Czas publikacji:
wtorek, 18 grudnia 2012 10:25

Polecane wpisy

Trackback

Kalendarz

Marzec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Odszukaj.com - przepisy kulinarne Durszlak.pl myTaste.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... >

Opcje Bloxa