Moje kuchcikowo

Smak życia i chwila wytchnienia przy dobrej lekturze

Konkurs

 • sobota, 09 listopada 2013
  • Kampania " Śniadaniowa Klasa" i zaproszenie na konkurs

    

    

    

   śniadanie

    

    

   Specjaliści ustalili, że śniadanie powinno zapewnić 25% dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze i energetyczne. Zwłaszcza najmłodsi domownicy będąc cały czas w ruchu potrzebują solidnego zastrzyku energii. Badania dowodzą, że dzień bez śniadania zaczyna aż 10 milionów Polaków.

    Energia ze śniadania zaopatruje organizm w glukozę, która pobudza mózg do pracy i przyspiesza proces myślenia. Jednocześnie zmniejsza to problemy z koncentracją i pamięcią. W konsekwencji prowadzi to do poprawy odporności i samopoczucia.

    

    

   kanapka

    

    

   Wśród Polaków rośnie świadomość wpływu śniadania na zdrowie i samopoczucie w ciągu całego dnia. Pomaga w tym, zauważalny od jakiegoś czasu trend celebrowania śniadań, rozważne dobieranie pełnowartościowych produktów, a także dostępność dizajnerskich, śniadaniowych gadżetów. Czy zapanowała moda na śniadanie?

   Dietetycy są zgodni, że od pewnego czasu można zauważyć zmianę w podejściu do jedzenia śniadań. Pierwszy posiłek przestaje być przykrym, porannym obowiązkiem wyniesionym z domu. Staje się prawdziwą ucztą i delektowaniem się smakami, dzięki której można dobrze rozpocząć dzień.

   Moda na pierwszy posiłek rozwija się także razem z gadżetami śniadaniowymi. Foremki do wycinania różnych kształtów z pieczywa, tostery w modnych kolorach, które wpłyną na wystrój kuchni czy dizajnerskie podstawki na jajka zachęcają nie tylko dzieci do celebrowania śniadania, ale także dorosłych.

   Ostatnio coraz częściej spotykanym gadżetem jest pojemnik z przegrodami na kilka składników drugiego śniadania, tzw.: kolorowy lunch box czy lunch bag. Sprawiają one, że zapakowanie kanapki do pracy czy szkoły przestaje być problemem. Nie trzeba martwić się już o ubrudzenie torebki i plecaka, a także można wziąć ze sobą swoje ulubione warzywa pokrojone w słupki, jogurt czy owoc. Dlatego w ramach programu „Śniadaniowa Klasa” powstała specjalna limitowana edycja torebek śniadaniowych z filcu z wkładami chłodzącymi.

    

    

   Jedną ze śniadaniowych toreb otrzymała ambasadorka akcji – Anna Popek, natomiast pozostałe będzie można otrzymać podczas warsztatów kulinarnych dla dzieci i rodziców, organizowanych w ramach akcji oraz podczas konkursów na fanpage akcji.

   Więcej informacji o torbach śniadaniowych i akcji znajduje się na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

    

    

    

   Teraz zapraszam na konkurs. Chciałbym poznać Wasze upodobania.

    Z czym lubicie kanapki, jakie składniki najchętniej kładziecie na nie?

   Zapraszam do udzielenia odpowiedzi w komentarzu do tego wpisu.

    

   Konkurs trwa: 9-15 listopad.

   W ciągu 2-4 dni zostanie wybrany zwycięzca nagrody. 

   ZAPRASZAM  

    

   konkurs

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (8) Pokaż komentarze do wpisu „Kampania " Śniadaniowa Klasa" i zaproszenie na konkurs”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sylka_rafcio
   Czas publikacji:
   sobota, 09 listopada 2013 13:55

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Odszukaj.com - przepisy kulinarne Durszlak.pl myTaste.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... >

Opcje Bloxa