Moje kuchcikowo

Smak życia i chwila wytchnienia przy dobrej lekturze

Leniwa Niedziela

 • środa, 09 kwietnia 2014
  • "Ulica pogodna" A.Domańska -LENIWA NIEDZIELA

    

    "Ulica Pogodna" to kolejna  pozycja z serii LENIWA NIEDZIELA, która ukazuje się dzięki wydawnictwu Świat Książki z myślą o nas- kobietach. Od teraz leniwa niedziela może być każdego dnia....

    

   KSIĄŻKA

    

    

   "Ulica pogodna" Aleksandry Domańskiej to sentymentalna podróż po pokręconej naturze ludzkiej , która usadowiona jest w ciele kobiety. Młoda z pozoru zewnętrznie osoba odzwierciedla zupełnie inne wnętrze, pełne niezadowolenia i empatii. Mimo iż w życiu osiągnęła wiele, niemal wszystko o  czym każda kobieta w jej wieku mogłaby marzyć, to niedosyt, wewnętrzna pustka tak jej doskwiera, że postanawia opuścić na chwilę swoje ułożone życie i poszukać złotego środka.

   Dotąd winę za swoje wyrzuty sumienia i niespełnienie przekierowywała na starszego od siebie, zapracowanego męża, poetę. W jego środowisku się obracała, z jego dziwnymi znajomymi, którzy jak sądzę mieli zły wpływ na Martę. Poprzez te kontakty, straciła ona zadowolenie z życia a jej związek nabrałam toksycznej formy.

   Tytułowa ulica Pogodna to zadziwiające, optymistyczne miejsce, które korzystnie wpłynie na samoocenę bohaterki i sprawi, że zacznie ona dostrzegać sens i piękno życia. Wszystko to za przyczyna jej mieszkańców i nowo zawartych przyjaźni, nie tylko kobiecych...

   Dla tego miejsca Marta porzuci dotychczasową , pozbawioną pasji pracę na uczelni i zajmie się prowadzeniem sklepiku z 'gratami' a może i skarbami z przeszłości.

    

   Jest to ciepła opowieść na spokojne niedzielne popołudnie.  Brak w niej co prawda zaskakujących elementów czy zwrotów akcji ale czyta się ja dobrze i pozostawia ciepłe wrażenie.

    

    

    

    książka

    

    

   Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki.

   Dziękuję Wydawnictwu za możliwość zapoznania z lekturą.

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sylka_rafcio
   Czas publikacji:
   środa, 09 kwietnia 2014 11:37
 • sobota, 11 stycznia 2014
  • Leniwa niedziela ze Światem Książki

    

   Niedziela dla większości z nas kojarzy się ze spokojnym dniem, kiedy to możemy odpocząć i zrelaksować się z czystym sumieniem. Jest to szczególny dzień, nie mamy wtedy większych obowiązków, dzieci nie wysyłamy do szkoły, możemy całą rodzina chodzić w piżamkach. Ten wyjątkowy dzień umilą nam chwile z ciekawą i wciągającą a zarazem przyjemną lekturą.

   Z tą też myślą wydawnictwo Świat Książki utworzył serię literatury kobiecej, pod nazwą Leniwa Niedziela

    

    

   Są to typowe powieści obyczajowe z nutą dreszczyku, dramatu, zdrad i innych zrządzeń losu, na które mamy mniejszy lub większy wpływ. Jedne są pikantne i przewrotne inne z kolei zabawne i ujmujące. Wywołują szereg zmiennych emocji, które wciągając czytelnika w wątek, skupiają uwagę i trzymają w zaciekawieniu często aż do ostatniej strony. Czyta się je szybko i przyjemnie. Odnosi się wrażenie jakby akcja, rozgrywała się dookoła nas, problemy i dylematy z którymi borykają się bohaterowie książek, są bardzo bliskie czytelnikowi a nawet zachęcają do analizy własnego życia i relacji międzyludzkich. 

    

   W wątku tym chciałabym zamieścić wszystkie te książki, które udało mi się przeczytać i które moim zdaniem są warte uwagi. Wiem, że nie każdy ma ten sam gust i zainteresowania, ale zaryzykuję. 

    

    

    

    DŁUGA ZIMA W N. to opowieść autorstwa Aliny Krzywiec. Współczesna historia kobiety owładniętej cielesnymi doznaniami. Nie byłoby w tym nic szczególnego gdyby nie to że jest jeszcze mąż i dziecko. Osoby te jednak są tylko przypinką, można by nawet rzec kula u nogi. Trzy letniej córeczce nie okazuje  matczynej miłości i troski, która jest tak naturalnym odczuciem. Męża z kolei obarcza za wszystko co jej w życiu nie wyszło i wpędza w poczucie winy. Maria, nasza główna bohaterka to ucieleśnienie najgorszej matki i żony w jednym. W pogoni za zmysłami, pragnieniem seksu i pożądania,  bohaterka nawiązuje co raz to nowsze znajomości, głównie wirtualne. Poświęca temu wiele czasu i emocji, zgubnych dla niej samej. Trafi jednak kosa na kamień..co mam na myśli, o tym musicie już przeczytać sami.

    

    

    

    

   KLUB PORCELANOWEJ FILIŻANKI to historia wielkiej przyjaźni, która narodziła się nad porcelanowym serwisem. Na pchlim targu z pozoru zwyczajny serwis porcelanowy, jednocześnie zwrócił uwagę trzech kobiet. Alison, żona i matka o artystycznych zdolnościach, która pracą własnych rąk stara się utrzymać rodzinę na jakimkolwiek poziomie. Do tego komplikują się relacje małżeńskie i córki dają nieźle w kość. Maggie, to szukająca sensu życia florystka i właścicielka kwiaciarni, która po rozstaniu z mężem próbuje zadomowić się w nowym miejscu. Mimo iż kocha kwiaty, to jej życie nie jest usłane różami. Jenny, jest szczęściarą.  Znalazła spełnienie u boku ukochanego mężczyzny, planują piękne wesele ale niespodziewane pojawienie się koszmaru z przeszłości, w postaci matki, która opuściła rodzinę wiele lat temu, burzy spokój i radość tej chwili. Jak ona sobie poradzi?

   Kobiety różni charakter, pochodzenie i poglądy. Jak by nie patrzeć to każda z nich jest inna, a mimo to połączyła ich przyjaźń. Wspierają się wzajemnie i dodają odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji, od których zależy dalsze ich życie.  Zawsze i o każdej porze mogą liczyć na siebie. Gotowe są dzielić się nie tylko szczęście i smutki a także i serwis z porcelany.

    

    

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   sylka_rafcio
   Czas publikacji:
   sobota, 11 stycznia 2014 20:14

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny


Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Odszukaj.com - przepisy kulinarne Durszlak.pl myTaste.pl
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... >

Opcje Bloxa